Salvestatud energiat saab kasutada elektriauto laadimiseks. Väga tihti elektriauto akumaht on tunduvalt suurem. Tuleb arvestada energiasalvesti mahuga ning inverteri nimivõimsusega.
Kodused energiasalvestid on ohutud kui neid paigaldatakse ja hooldatakse vastavalt ohutusstandarditele sertifitseeritud ning professionaalse paigaldaja poolt. LFP akud on tunnduvalt ohutumad kui liitiumioon akud, mida kasutatakse autodes ning kodutehnikas. Liitium-ioon aku kahjustamisel tekib gaas, mis kokkupuutes hapnikuga tekitab põletamis reaktsiooni. Sellepärast me kuulame tihti autode ja telefonide süttimisest. LFP akude tehnoloogia on teistsugune. Kui LFP cell rikneb/katkeb sellist keemilist reaktsiooni ei toimu. Ehk aku ise põlema ei lähe, mis teeb kodulahenduste akud turvalisemaks.
Jah, energiasalvestid töötavad ka elektrikatkestuse ajal kui süsteem on varustatud hübriid-inverteriga, mis toetab varutoite režiimi. Selline inverter suudab võrguühenduse katkemisel automaatselt lülituda energiasalvestile ja jätkata kodu varustamist elektriga. Süsteem peab olema piisava salvestusvõimsusega, et katta tarbimisvajadused katkestuse ajal.
Energiasalvesti täislaadimise periood sõltub energiasalvesti nimivõimsusest ning kasutusel oleva hübriid-inverteri nimivõimsusest. Enimlevivad nimivõimsused hübriid-inverterite puhul jäävad 10-15 kWh vahemikku ning energiasalvestid 15-30 kWh. Näiteks: 15 kWh hübriid-inverter suudab täis laadida 30 kWh energiasalvesti kahe (2) tunni jooksul.
Energiasalvesti kasutamiseks sobib hübriid-inverter, mis suudab nii päikesepaneelide energiat salvestada kui ka vajadusel akust või võrgust energiat kodukasutusse suunata.
Energiasalvesti ühildub päikesepaneelidega salvestades üleliigse päikeseenergia, mida saab kasutada hiljem, näiteks öösel või pilvise ilmaga. Hübriid-inverter haldab energiavooge, muundades paneelide toodetud elektri koheseks tarbimiseks või akudesse salvestamiseks. Kui päikesepaneelid ei tooda energiat, kasutatakse akus talletatut, vähendades võrgust sõltuvust ja elektrikulusid. Täislaetud aku krral saab üleliigse energia võrku tagasi suunata. See süsteem suurendab energiasõltumatust ja optimeerib kulusid.
Energiasalvesti aitab elektriarveid vähendada, eriti juhul kui kasutate taastuvenergiat ehk päikesepaneele. Peaised viisid, kuidas energiasalvesti aitab kulusid kokku hoida:
Võrgutasude vähendamine: tehnohoolduse tööd: Mõnes kohas arvestatakse tarbimise eest ka võrgutasusid, mis sõltuvad tarbimise tipptasemest. Salvestades energiat ja kasutades seda koormuse vähendamiseks, saab neid tasusid vähendada.
Energiasalvesti lahenduste maksumus ja tasuvusaeg sõltuvad kasutatavast tehnoloogiast, süsteemi suurusest ning rakendusalast.
Peamised tegurid tasuvusaja määramisel:
Energiasalvesti on süsteem, mis kogub ja talletab energiat hilisemaks kasutamiseks, aidates tasakaalustada energianõudlust ja pakkumist. Tööprotsess jaguneb kolmeks etapiks:
Levinud lahendused hõlmavad liitium-ioonakusid. Energiasalvestid on olulised taastuvenergia optimaalseks kasutamiseks, kuna need võimaldavad energiat tarbida ka tootmise katkestuse ajal.
Energiasalvestite eluiga sõltub tehnoloogiast ja kasutustingimustest.
Meie tooteportfelli kuuluvad ainult Liitium-ioonakud ning eluiga on neil 15 aastat või 6000 laadimistsüklit. Peale seda on akud 70%. Eluea määravad laadimistsüklid, töötemperatuur ja hooldus
Energiasalvestite, eriti liitium-ioonakude, peamised ohutusriskid hõlmavad järgmisi aspekte:
Riskide minimeerimiseks on oluline tagada kvaliteetne disain, professionaalne paigaldus, kaitsemehhanismid ning süsteemi pidev järelvalve.
Energiasalvestite laadimine ja tühjendamine toimub läbi elektrokeemiliste protsesside ja elektroonilise juhtimise:
Protsessi juhitakse elektrooniliselt, tagades tõhususe ja ohutuse.
Energiasalvestite eelised on järgmised:
Energiavarustuse kindlus: Tagavad varukoopiana pideva energiavarustuse, vähendades voolukatkestuste mõju ja parandades energiavarustuse töökindlust.